Зібрано голосів

Назва проекту

Маленькими кроками до великого футболу (футбольне поле на вул. Дудикіна, 16, Запорізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 73 Запорізької міської ради Запорізької області)

ПІБ Ініціатора: Волкова Тетяна Ігорівна
Статус: Підтверджено
Проект №526
Дата початку збору голосів: 23.08.2018 10:34

Вид проекту

Капітальні

Проект буде реалізовано на території громади

м. Запоріжжя, Дніпровський район

Адреса, назва установи/закладу, будинку

м. Запоріжжя, Дніпровський район, вул. Дудикіна, 16, Запорізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 73 Запорізької міської ради Запорізької області

Короткий опис проекту

реконструкції,будівництво та облаштування сучасного поля для міні-футболу на території Запорізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 73 Запорізької міської ради Запорізької області

Опис проекту

Школа працює над проблемою, однією із складових якої є розвиток фізичної культури та фізичного виховання учнів. Основна ідея проекту: створення необхідної спортивної бази мікрорайону. Даний проект актуальний. Основною його проблемою є необхідність створення сучасного багатофункціонального спортмайданчика, який відповідає вимогам безпеки, належне його використання для потреб дитячо-юнацького спорту, пропаганди здорового способу життя. Ця площадка також повинна бути обладнана таким чином, щоб до неї могли мати доступ діти з особливими потребами, які навчаються в школі та живуть у мікрорайоні нашої школи.
У мікрорайоні розташовані дві школи №73 і №89. Мікрорайон знаходиться далеко від центру спортивного життя міста, тому питання про створення безкоштовного якісного сучасного спортмайданчика для дітей та підлітків, який поєднає у собі футбольне, баскетбольне та волейбольне поля із штучним покриттям, актуальне не тільки для учнів нашої школи, а і для мешканців всього Правого берегу. На нашому спортивному полі проводить свої тренування дитячий аматорський футбольний клуб «Юпітер», в якому займаються діти мікрорайонів всього Правого берегу м. Запоріжжя.

Інформація стосовно доступності (результатів) проекту для мешканців громади у разі його реалізації

Мікрорайон знаходиться далеко від центру спортивного життя міста, тому питання про створення безкоштовного якісного сучасного спортмайданчика для дітей та підлітків, який поєднає у собі футбольне, баскетбольне та волейбольне поля із штучним покриттям, актуальне не тільки для учнів нашої школи, а і для мешканців всього Правого берегу. На нашому спортивному полі проводить свої тренування дитячий аматорський футбольний клуб «Юпітер», в якому займаються діти мікрорайонів всього Правого берегу м. Запоріжжя.

Обгрунтування необхідності реалізації проекту, а також його бенефіціари

На сьогоднішній день в школі функціонує 17 класів (349 учня), з них 5 класу (59 учнів) для дітей із затримкою психічного розвитку, у яких навчаються діти з особливими потребами: діти із затримкою психічного розвитку, діти-інваліди, діти «Дауни», діти – аути. На наступний, 2018-2019 навчальний рік, планується функціонування, як мінімум, 19 класів (357 учнів), з них 6 класів для дітей із затримкою психічного розвитку (72 учня) і 6 класів інклюзивної освіти, в яких навчатиметься 14 дітей з особливими потребами. В цих класах в основному навчаються діти із затримкою психічного розвитку, а також діти з легкою розумовою відсталістю, діти з синдромом Дауна, з порушенням опорно-рухового апарату, ДЦП, діти з хворобою Штрюмпеля, з порушенням мови, діти, які хворіють на епілепсію. А, також, у школі навчаються діти-переселенці із зони конфлікту на сході України.
Роботу з облаштування спортивного майданчику розпочато завдяки Громадському бюджету 2016. Влітку 2017, було облаштовано волейбольне поле (40*20 кв. м) – це тільки частина поля, яке використовується для проведення занять з фізичної культури, тренування дітей – вихованців спортивних шкіл району та міста, для відпочинку та дозвілля мешканців району.
Але, спортивний майданчик – це не тільки міні волейбольне поле, це і футбольне поле, і баскетбольне поле, і майданчик для проведення рухливих ігор, і вуличні спортивні тренажери. Все це дозволить проводити повноцінні заняття з дітьми з фізичної культури. Ця площадка повинна бути обладнана таким чином, щоб до неї могли мати доступ діти з особливими потребами, які навчаються в школі та живуть у мікрорайоні нашої школи.
Школа працює над проблемою, однією із складових якої є розвиток фізичної культури та фізичного виховання учнів. Основна ідея проекту: створення необхідної спортивної бази школи та мікрорайону. Даний проект актуальний. Основною його проблемою є необхідність створення сучасного багатофункціонального спортмайданчика, який відповідає вимогам безпеки, належне його використання для потреб дитячо-юнацького спорту, пропаганди здорового способу життя.
Протягом останніх років активно прогресує негативна тенденція, яка характеризує погіршення фізичного розвитку і здоров’я дітей та молоді.
Практика підтверджує, що більше як половина учнів загальноосвітніх навчальних закладів та молоді в цілому мають незадовільну або досить низьку фізичну підготовку і нездатні досягати тих стандартів досконалості і вправності, сили і швидкості, які відповідають узгодженому світовою науково-спортивною громадськістю рівню.
Одним з першочергових завдань у справі поліпшення зазначеної ситуації є необхідність покращення всіх форм позаурочної та позашкільної роботи, оновлення відповідної матеріальної бази для занять фізичною культурою і спортом, що в свою чергу, дасть змогу забезпечити всебічний розвиток рухових якостей учнів, сучасної молоді та жителів мікрорайону, сприятиме збереженню і зміцненню психічного і фізичного здоров’я.
Для високої організації занять з фізичної культури в навчальному закладі, а також для розвитку шанувальників спорту та професіоналів у цій галузі має бути необхідна спортивна база (футбольне, баскетбольне, волейбольне поля). Програмами з фізичної культури та захисту Вітчизни передбачено формування вмінь і навичок, фізичних та моральних якостей необхідних майбутньому воїнові з перших днів навчання.
Мета створення, реконструкції та будівництва сучасного спортивного майданчика на території школи полягає в забезпеченні оптимальних умов для організації навчально-виховного процесу, спортивно-масової роботи та покращенні реалізації завдань відповідно до вимог Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти, що дозволить в повній мірі втілити ідею концепції національно-патріотичного виховання.
Сучасний спортмайданчик школи спонукатиме дітей більш активно займатись спортом, набувати навичок у процесі фізичної підготовки, сприяє вдосконаленню природних рухів. При цьому в реалізації проекту ставляться й соціальні завдання: не тільки привчання школярів до спорту, а й виховання відповідальності за себе, усвідомлений підхід до життя і свого вибору місця в ньому. Крім того, організація та проведення фізкультурно-спортивних заходів сприятимуть популяризації здорового способу життя.
У мікрорайоні розташовані дві школи №73 і №89. Мікрорайон знаходиться далеко від центру спортивного життя міста, тому питання про створення безкоштовного якісного сучасного спортмайданчика для дітей та підлітків, який поєднає у собі футбольне, баскетбольне та волейбольне поля із штучним покриттям, актуальне не тільки для учнів нашої школи, а і для мешканців всього Правого берегу. На нашому спортивному полі проводить свої тренування дитячий аматорський футбольний клуб «Юпітер», в якому займаються діти мікрорайонів всього Правого берегу м. Запоріжжя; спортивна школа № 10 (метання спису), східні єдиноборства.
Відвідування спортивних закладів у місті зазвичай платне і доступне не всім, тому важливо забезпечити умови для активного відпочинку (рекреації) якомога більшій кількості дітей. У подальшому це вирішить проблему зайнятості підлітків і підвищить зацікавленість спортом, зменшить кількість учнівської молоді, які мають відхилення у фізичному розвитку та підвищить рівень фізичної досконалості мешканців мікрорайону.
Крім того, даний багатофункціональний майданчик з штучним покриттям зробить доступним заняття спортом і для осіб з особливими потребами.
У Стратегії розвитку «Запоріжжя – 2020» чітко зазначено пріоритети, яким надається перевага. Одним із таких напрямків є охорона здоров’я. Забезпечення більш здорового способу життя у активній громаді шляхом широкого залучення мешканців міста до участі у спортивних та оздоровчих заходах.
Отже, побудова сучасного багатофункціонального спортивного майданчика цілком відповідає Стратегії розвитку «Запоріжжя – 2020» та створить належні умови для гармонійного фізичного розвитку підростаючого покоління.

Обґрунтування бенефіціарів проекту (основні групи мешканців, які зможуть користуватися результатами проекту) У спорудженні сучасного спортивного майданчика зацікавлені всі мешканці мікрорайону, які проживають по вул. Дудикіна та прилеглих вулицях. Це чи не єдине місце в нашому мікрорайоні, де можуть відпочивати молоді матусі з дітками, літні люди, школярі, особи з особливими потребами та просто усі бажаючі займатися спортом.

Інформація щодо очікуваних результатів в разі реалізації проекту:
В результаті створення багатофункціонального майданчика з штучним покриттям ми розраховуємо на:
• покращення здоров’я та фізичного розвитку дітей, молоді та населення мікрорайону;
• залучення більшої кількості мешканців мікрорайону до занять різними видами спорту;
• розширення мережі спортивних секцій у закладі;
• зайнятість дітей в позаурочний час;
• доступність особам з особливими потребами займатись посиленими видами спорту;
• популяризація здорового способу життя шляхом проведення спортивних культурно-оздоровчих заходів для мешканців мікрорайону.

Реалізація проекту здійснюватиметься при виділенні коштів Громадського бюджету у місті Запоріжжі у 2019 році. Ми прагнемо до створення сприятливих умов для організації дозвілля молоді, для гармонійного фізичного розвитку підростаючого покоління, для розвитку фізичної культури та спорту, зміцнення здоров’я та популяризації здорового способу життя. Адже «Здорові діти – здорова нація»


Оріентована вартість проекту

Складові завдання Оріентована вартість (запитувана з бюджету) Оріентована вартість (власний внесок)
Основа для спортивного майданчика (42м*22м) (розробка грунту екскаватором з вивезенням і утилізацією, ВПМ мембрана, укладка мембрани, щебінь з доставкою, робота по облаштуванню основи з пошаровим ущільненням, бордюр з монтажем) 300000.0 0.0
Штучне покриття (гумова крихта, включаючи розмітку, сполучна АДВ-65, пігмент, робота) 700000.0 0.0
фарбування обладнання, огорожа 0.0 20000.0

Файли

Галерея зображень

  • Thumb 576b00937cfe091b3e3fd714b20b08db
  • Thumb 7036c2fb90e17817ae7a5912b4af0341
  • Thumb 4bf2cc4ba4def6818ec01824f745b99a
  • Thumb e6a6f3b0866319233e56a6df73d8dac3
  • Thumb 8df74e734e14bf745c2ef603cca8c1b2

ПОШИРИТИ ПРОЕКТ: